200 de concentratoare de oxigen, donate de OMS României. Ajutor medical am primit și din partea Danemarcei, Israelului, Poloniei și Republicii Moldova

E mobilizare la nivel european pentru a ajuta România să iasă din dezastrul cauzat de COVID. Organizaţia Mondială a Sănătăţii ne-a trimis 200 de concentratoare de oxigen, vitale pentru bolnavii cu plămânii foarte afectaţi de virus. Şi Israelul donează pentru pacienţi zeci de astfel de aparate. În plus, continuă să ne vină în sprijin medici din alte ţări.

Ultima Oră

Cele mai citite