România, vicecampioană europeană la tenis de masă. Echipa feminină a fost învinsă în finală de cea a Germaniei, care a avut în componență două jucătoare de origine chineză

Selecţionata feminină a României a fost învinsă de Germania cu scorul de 3-0, duminică, în finala Campionatelor Europene de tenis de masă pe echipe de la Malmo (Suedia). Echipa Germaniei le-au avut în componență pe jucătoarele chineze Xiaona Shan și Ying Han, care au câștigat două dintre cele trei partide.

Sportivii români se pregătesc la Sala Polivalentă din București pentru Campionatul European de Tenis de Masă. Competiția se vede în direct la TVR

Federația a reunit în Polivalenta din Capitală ce are mai valoros tenisul de masă românesc, în perspectiva Campionatului European de seniori din Germania din 13 -21 august, dar și a Campionatului continental de tineret găzduit de Cluj în septembrie. Antrenorii Viorel Filimon și Mihaela Steff au decis componența lotului feminin: Samara, Szocs, Diaconu, Dragoman și Plăian.

Ultima Oră

Cele mai citite