Ziua NATO este sărbătorită astăzi în Capitală. Oficialii români au participat la un ceremonial militar la Ministerul Apărării, pentru a marca 15 ani de la aderarea țării noastre la Alianța Nord Atlantică.
Președintele Klaus Iohannis a participat, marți, la ședința comună solemnă a Senatului și Camerei Deputaților dedicată aniversării a 15 ani de la aderarea României la NATO și a 70 de ani de la înființarea Alianței Nord-Atlantice.