Concursul pentru conducerea Teatrului Național a fost sistat după prima etapă, cea a depunerii programelor manageriale, și va fi reluat la iarnă, a anunţat ministrul Culturii. Motivul procedural invocat este retragerea unui membru al comisiei de evaluare, iar cel de fond - calitatea slabă a proiectelor depuse. Decizia e criticată de lumea teatrală.