Discuție șocantă între medici, la spitalul din Râmnicu Sărat: "Noi trimitem acasă urgenţele care mor la domiciliu"

"Noi trimitem acasă urgenţele care mor la domiciliu"- este declarația cutremurătoare a unui medic de la spitalul din Râmnicu Sărat. E un fragment dintr-o conversație înregistrată de un pacient. Medicul căruia îi aparțin cuvintele este anchetat acum de superiori. Bărbatul susţine că au fost vorbe aruncate la nervi şi că discuţia era una privată.

Ultima Oră

Cele mai citite