Un cadru medical de la Spitalul Floreasca din Capitală a fost prins când lua mită. Medicul ortoped, reținut după audieri
Mita este boala grea în sistemul medical din România. De această dată, a fost descoperită de procurori și polițiști la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală. Un chirurg ortoped a fost reținut pentru luare de mită și fals în acte, după ce a fost prins în flagrant, spun surse judiciare.
10 July 2025, 14:23 (actualizat 10 July 2025, 20:43)