Polițistul care a provocat teribilul accident din București, când o copilă a murit și alta a fost grav rănită, avea foarte puțină pregătire în domeniu. Așa reiese din răspunsul primit cu greu în urma solicitării formulate de TVR acum mai bine de o lună. Angajat din sursă externă, a devenit apt să fie polițist în doar două luni.
Polițistul care a accidentat mortal o fetiță pe o trecere de pietoni din București refuză testul cu detectorul de minciuni, potrivit unor surse judiciare.
Constantin Popescu, polițistul care a provocat accidentul din București în care o fetiță a fost ucisă pe trecerea de pietoni, iar o alta a a fost rănită, va fi supus testului poligraf.
Copila de 11 ani, care a scăpat cu viaţă din accidentul provocat în Bucureşti, de un poliţist, riscă să rămână cu traume mult timp de acum înainte. Fata a fost externată şi s-a întors în mijlocul familiei, unde părinţii o supraveghează permanent. Mama ei spune că are nevoie de terapie ca să-şi revină fizic şi psihic. Între timp, avocatul familiei a cerut testarea la poligraf a poliţistului.
Scrisoarea poliţistului Popescu Constantin adresată familiei Raisei, fata care a murit în accident. „Nu pot să mai fac nimic. sş face orice să pot întoarce timpul, orice ” scrie acesta.
Accident grav joi seară, pe Bulevardul Libertății din Capitală. Un polițist aflat în timpul liber a murit, după ce s-a ciocnit cu motocicleta de un autoturism, al cărui şofer nu a putut să-l evite.
Tânărul care a lovit cu mașina un polițist din Capitală a fost audiat de poliţişti mai bine de 3 ore. Anchetatorii au decis însă ca bărbatul să fie plasat sub control judiciar pentru 60 de zile.
Un polițist din Reșița a fost filmat când imobiliza un tânăr ținându-i genunchiul pe gât. Imaginile au devenit publice, iar acum este anchetă la Inspectoratul Județean de Poliție Caraș-Severin. Mai mulţi poliţişti sunt acuzaţi că au intervenit cu brutalitate în seara zilei de 20 mai, pe o stradă din Reşita, unde s-a produs un accident rutier în care un poliţist şi-a pierdut viaţa. Atenţie! Urmează imagini şi informaţii care vă pot afecta emoţional.
Accident provocat de un polițist local aflat în stare de ebrietate în Alexandria. Bărbatul s-a urcat băut la volanul mașinii și a lovit un microbuz oprit pe marginea drumului, însă din fericire nu s-au înregistrat victime.