Un copil din Buzău a căzut cu leagănul în care se juca. Mesajul mamei: De această data a fost copilul meu, mâine poate fi al vostru!
Și locurile de joacă pot fi periculoase pentru copii. Un băiat de 7 ani din Buzău a căzut cu tot cu leagănul în care se juca. A ajuns la spital rănit serios și trebuie acum să poarte guler cervical cel puțin o lună. Revoltător este că nimeni nu își asumă responsabilitatea pentru producerea accidentului, nici primăria, nici firma care administrează locurile de joacă. Inspectorii OPC susțin că au vertificat locul de joacă, dar numai pe hârtie. Pentru verificarea efectivă a instalațiilor nu ar avea specialiști.
23 September 2019, 18:08