Tinerii absolvenți de Medicină aleg să aplice pentru posturi din străinătate
România are nevoie ca de aer de medici! E o realitate dureroasă pe care o știu de ani de zile autoritățile însă o simt cu adevărat bolnavii care stau pe holuri așteptând ajutor. Rezolvarea ar putea veni de pe băncile facultăților de medicină. Viitorii medici aleg în număr mare să plece în afară. În ziua absolvirii, cei peste 1000 de studenți licențiați ai Facultății de Medicină și Farmacie Carol Davila din Capitală și-au făcut planurile pentru viitor.
28 September 2019, 19:13