Grefierii protestează luni și marți față de modificările care vizează pensia de serviciu și anunță că vor intra în instanțe doar pentru judecarea cauzelor urgente și a dosarelor cu arestați. Luni, în intervalul orar 10.00-12.00, și marți pe durata întregii zile, va fi întreruptă activitatea.