Plan ambițios al autorităților române, care discută în aceste zile în Parlamentul European strategia de digitalizare a României. Termenul este extrem de strâns - doar patru ani, timp în care ar trebui să implementăm ceea ce au reușit alte state să facă în 20 de ani. Obiectivul principal este digitalizarea serviciilor publice.