Sute de mercenari străini din Congo s-au predat Organizaţiei Naţiunilor Unite, după care au fost lăsaţi să treacă frontiera, în Rwanda. Printre ei sunt şi aproximativ 200 de români. Ministrul de Externe de la Bucureşti a precizat că românii blocaţi în zona de conflict au fost evacuaţi în siguranţă.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed