Andrew Tate a rămas fără permis, după ce a fost prins conducând cu 196 km/h într-o localitate din Vâlcea
Andrew Tate a fost surprins sâmbătă de polițiștii rutieri circulând cu 196 km/h într-o zonă cu limită de 50 km/h, pe Drumul Național 7, în localitatea vâlceană Bujoreni, potrivit unor surse citate de News.ro.
”În dimineaţa zilei de 7 iunie 2025, poliţiştii Serviciului Rutier, în timp ce desfăşurau activităţi de supraveghere a traficului rutier, pentru prevenirea accidentelor cauzate de viteza excesivă, au depistat un autovehicul care circula cu viteza de 196 km/h pe DN7, pe raza municipiului Râmnicu Vâlcea”, anunţă, sâmbătă, IPJ Vâlcea.
Potrivit sursei citate, autovehiculul a fost înregistrat de aparatul radar circulând cu 146 km/h peste limita legală admisă pe acel sector de drum.
”La volan se afla un cetăţean străin, în vârstă de 38 de ani, cu domiciliul în municipiul Braşov. Pentru abaterea constatată, acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 1.822 de lei, conform prevederilor O.U.G. nr. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice”, a mai precizat Poliţia.
Totodată, i-a fost reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile.
Surse judiciare citate de News.ro au precizat că bărbatul de la volan este Andrew Tate.
Cu mai puțin de trei luni în urmă, Tate a depășit viteză legală și în București, după cum a arătat singur într-un clip postat online. Andrew Tate și fratele său, Tristan, se află în continuare sub control judiciar.

