Statutul elevului, propus de Ministerul Educației și pus în dezbatere publică, a ajuns motiv de controversă. Una dintre propuneri se referă la trimiterea elevilor care deranjează orele într-o sală specială, unde vor sta supravegheați de un cadru didactic. Nu este o sală de detenție, a precizat ministerul, după ce au apărut mai multe comentarii cu privire la această prevedere.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed