Spotlight 2025. Mii de oameni au dansat și s-au distrat în centrul Capitalei
Mii de oameni au fost aseară pe Calea Victoriei, care a fost luminată de la Ateneu până la Cercul Militar. Simbioză, a fost tema celei de a nouă ediție a Spotlight. Spectacolul de lumini, muzică și atmosfera de sărbătoare i-a încântat atât pe cei mici, dar și pe cei mari, care au dansat și s-au distrat în centrul Capitalei.
Ediţia din acest an a transformat Calea Victoriei și zonele adiacente într-o galerie de lumină.
Peste 20 de lucrări internaționale și locale, de la păduri de lumină și păsări mitice, la fantomele din Pac-Man și balene zburătoare i-au încântat pe privitori.
ARCUB organizează Spotlight din 2015. Bucureștiul a devenit în acest weekend o poveste de lumină.
Pe clădiri sunt proiectate imagini, sunt construite şi instalații interactive, sculpturi luminoase, iar muzica îi face pe cei mari să danseze şi să fredoneze pe Calea Victoriei.
Cea de a noua ediţie a Spotlight se va încheia duminică seara.

