Şpaga dată la medic, înlocuită cu donaţia către spital. Legea pacienţilor a fost promulgată

Liber la donaţii către spitale! O modificare a legii pacienţilor a fost promulgată şi prevede că oricine poate face acum donaţii către spitale pentru a nu mai fi date şpăgi. Până acum, spitalele puteau accepta sponsorizări doar de la persoane juridice. De acum, orice ban donat va intra direct în bugetul unităţii.