Şpaga dată la medic, înlocuită cu donaţia către spital. Legea pacienţilor a fost promulgată
Liber la donaţii către spitale! O modificare a legii pacienţilor a fost promulgată şi prevede că oricine poate face acum donaţii către spitale pentru a nu mai fi date şpăgi. Până acum, spitalele puteau accepta sponsorizări doar de la persoane juridice. De acum, orice ban donat va intra direct în bugetul unităţii.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed