Sondaj INSCOP: 55,8% dintre români cred că regimul comunist a însemnat mai degrabă un lucru bun pentru România și peste 48% cred că se trăia mai bine în regimul comunist

Peste 48% dintre români sunt de părere că se trăia mai bine în perioada regimului comunist, reiese dintr-un sondaj INSCOP, realizat la comanda Institutului de Investigare a Crimelor Comunismului și Memoria Exilului Românesc (IICCMER).