S-au deschis primele târguri de Crăciun
În Bucureşti, Oradea şi Suceava a fost sărbătoare seara trecută. Unul după altul se deschid târgurile de Crăciun. Cu mii de luminiţe, colinde şi bunătăţi, atrag mii de oameni în centrele oraşelor. Vizitatorii s-au bucurat de atmosfera de sărbătoare şi de focurile de artificii.
S-au deschis primele târguri de Crăciun în Capitală. În parcul din Drumul Taberei, evenimentul este la a cincea ediţie, iar oamenii au avut de înfruntat ploaia pentru a asista la aprinderea luminiţelor şi la primul spectacol din acest an.
Bradul plin de lumini a fost admirat de sute de suceveni veniţi să se bucure de atmosfera de sărbătoare din oraş.
La târgul din centrul oraşului, pe vizitatori îi aşteaptă bunătăţi bucovinene şi vin fiert făcut după reţetele bunicilor. Sărbătoarea continuă până după anul nou, timp în care vor avea loc spectacole, activități pentru copii și multe surprize.
Bradul ridicat la Oradea în piaţa centrală este artificial şi a fost împodobit cu 20.000 de becuri led şi sute de globuri. Moş Crăciun are chiar acolo o căsuţă unde îi aşteaptă pe copiii cuminţi să le asculte dorinţele.

