Românii trebuie să mai aştepte până vor putea călători fără vize în Statele Unite. Termenul iniţial, 31 martie, nu mai este valabil

Românii trebuie să mai aştepte până vor putea călători fără vize în Statele Unite. Termenul iniţial, de 31 martie, nu mai este valabil şi unele surse dau ca extrem de probabilă amânarea cu două luni. Preşedintele interimar, Ilie Bolojan, a confirmat şi el, indirect, că termenul de 31 martie nu mai poate fi respectat.