Românii care luptă în Ucraina de partea Kievului susţin că au trecut granița în Rusia
Românii care luptă în Ucraina de partea Kievului susţin că au trecut granița în Rusia. Voluntarii au publicat pe internet un scurt videoclip.
Într-o postare pe Facebook, ei afirmă că nu au găsit în satele ruseşti de la frontieră nicio unitate de poliţie funcţională.
Românii spun că la incursiune au participat şi ruşi care doresc schimbarea lui Vladimir Putin şi care luptă de partea ucrainenilor.

