Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a declarat, marţi seară, la Ploieşti, că la nivelul ministerului a fost dispusă constituirea unei celule de urgenţă în care sunt incluse cinci spitale de urgenţă din Bucureşti care vor fi pregătite să preia pacienţi din Prahova în contextul crizei apei.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed