Rogobete: Celulă de urgenţă la Ministerul Sănătăţi. Cinci spitale din Bucureşti, pregătite să preia pacienţi din Prahova

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a declarat, marţi seară, la Ploieşti, că la nivelul ministerului a fost dispusă constituirea unei celule de urgenţă în care sunt incluse cinci spitale de urgenţă din Bucureşti care vor fi pregătite să preia pacienţi din Prahova în contextul crizei apei.