Sindicatele denunţă reforma companiilor de stat, anunţată de Guvern. E necesară curăţenia în acest sector, dar Executivul nu va avea curajul să o ducă la bun sfârșit, spun liderii de sindicat, care, în plus, acuză statul de comportament golănesc. Însă analiștii susțin că e o evoluție pozitivă, în special reducerea indemnizațiilor membrilor Consiliilor de Administrație, considerate nejustificat de mari.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed