Relația dintre România și Statele Unite este una corectă, normală, a declarat președintele Nicușor Dan

El a discutat cu președintele Trump în marja summitului de la Haga. O discuție de politeţe, a comentat liderul român întâlnirea și a apreciat că o vizită la Casa Albă trebuie pregatită serios.