Răfuială în trafic la Timișoara. Unul dintre șoferi și un pieton au ajuns la spital
Au fost momente de groază în centrul Timişoarei! Un şofer a intrat în plin în alt autoturism şi a fost la un pas să cadă cu maşina în râul Bega. În urmă accidentului a fost lovit și un pieton care se afla pe trotuar în momentul impactului.
Întreaga scenă a fost surprinsă de camerele de supraveghere din oraş. În imagini se vede cum unul dintre autoturisme, condus de un tânăr de 22 de ani, a virat brusc la stânga şi a intrat pe contrasens, moment în care a lovit alt autoturism care circula regulamentar.
În urma impactului maşina a fost aruncată pe trotuar şi a rupt o parte din balustrada de beton a podului Mihai Viteazu. Poliţia a stabilit că totul a fost o reglare de conturi între cei doi şoferi.
Pietonul, victimă colaterală, a ajuns la spital. La fel şi tânărul care a provocat accidentul care a fost apoi reţinut pentru 24 de ore şi are dosar penal.
Într-unul dintre autoturisme poliţiştii au găsit mai multe săbii, bâte, crose de golf și un briceag.

