Puii ursoaicei ucise pe Transfăgărăşan, după atacul asupra motociclistului italian, de negăsit. Cei trei nu au ajuns la Centrul de reabilitare de la Zărnești

Cei trei pui ai ursoaicei împușcate de autorităţi pe Transfăgărăşan, după ce a ucis un turist italian, sunt de negăsit. Nu au ajuns la sanctuarul de urşi de la Zărneşti, anunţă reprezentanţii centrului de reabilitare. Aceştia se tem că puii ar putea să moară în pădure. Miercuri, şefii de la Garda de Mediu, Garda Forestieră şi Direcţia Silvică Argeş au fost convocați la Minsterul Mediului. Și li s-a cerut să colaboreze cu ONG-urile pentru localizarea și salvarea ursuleților.