România intră în cel mai fierbinte weekend de până acum. Meteorologii avertizează că valul de căldură atinge cote extreme, iar pentru prima dată în această vară este emis Cod Roșu de caniculă. Temperaturile vor urca până la 40 de grade, aerul va deveni greu de respirat în multe regiuni, iar pe lângă caniculă, unele zone vor fi lovite și de furtuni de vară. Doar litoralul mai oferă o gură de aer, cu temperaturi mai suportabile și briză răcoroasă.
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba