Primii români au intrat în concurs la Jocurile Olimpice de larnă Milano-Cortina
Se scrie istorie la Jocurile Olimpice de larnă de la Milano după două zile de concurs. Și sportivii români au intrat în competiții, iar primele medalii au ajuns deja la cei mai buni dintre concurenți. Echipele Norvegiei și Italiei, țara gazdă, conduc în topul medaliaților. Pentru unii sportivi însă participarea s-a terminat prematur, la spital, în urma unor accidentări grave.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed