Primele concluzii ale anchetei, în cazul morții fetiței și bunicii din Călărași

1 May 2024, 20:29 (actualizat 1 May 2024, 20:42)

Au sosit primele concluzii ale anchetei Direcției Sanitar Veterinare Călărași în cazul fetiței și bunicii care au murit, după ce ar fi mâncat pește, la o masă în familie, de Florii.

Medicii care au făcut analize pe probele prelevate din mâncarea de acasă și de la magazinul sătesc au exclus varianta unei infecții cu E-coli.

Iar mâine sunt așteptate și rezultatele altor teste.

Fetița și bunica au început, brusc, să să simtă rău după ce au mâncat la prânz, alături de alte 8 persoane. Suspiciunea inițială a fost că femeia și nepoata acesteia ar fi făcut o toxiinfecție alimentară, după ce au consumat peşte.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite