Primăria Moscovei plătește ore de Yoga pentru foștii bolnavi de covid
În grupuri de câte 10 persoane, pacienții aflați în convalescență învață să combine tehnicile de relaxare cu cele de recuperare.
Irina Kosminina practică Yoga de mai mulți ani, s-a îmbolnăvit de Covid în urmă cu două luni, iar acum înțelege și mai bine pe ce anume să se concentreze pentru a se reface.
Centrele de Yoga axate pe recuperarea post Covid sunt susținute finaciar de primăria Moscovei în cadrul unor programe sociale pentru toate categoriile de vârstă.

