Președintele Consiliului Județean Constanța, liberalul Florin Mitroi, a demisionat
Președintele Consiliului Județean Constanța, liberalul Florin Mitroi, a demisionat.
În mesajul prin care anunță renunțarea la funcție, Mitroi invocă citez “o dezamăgire profundă cu privire la atitudinea celor care servesc interese mărunte și țin județul lipsit de investiții.”
Mai spune că nu ar fi putut să ducă la îndeplinire ceea ce își propusese pentru județ, pentru că era limitat și îngrădit în mod constant.
Demisia lui Florin Mitroi vine la câteva zile după ce şeful filialei liberale, Bogdan Huţucă, si liderul PSD Constanta, Felix Stroe au renunţat la funcţii.

