Preşedinta Zurabişvili a cerut georgienilor să protesteze faţă de rezultatele scrutinului. “Suntem martori şi victime ale unei operaţiuni speciale ruseşti”

Preşedinta Georgiei, Salome Zurabişvili, a cerut duminică oamenilor să iasă în stradă luni seara pentru a protesta faţă de rezultatele alegerilor parlamentare disputate de sâmbătă.