Premierul Marcel Ciolacu a votat într-o secție din Buzău. ”Fac un apel către toată lumea, indiferent de opțiune, să vină cât mai mulți români la vot”

Premierul Marcel Ciolacu, preşedintele PSD, a declarat, la ieşirea de la urne, că a votat pentru performanţă în administraţie şi pentru „o voce puternică şi unită” în Parlamentul European. El a votat într-o secție din orașul Buzău.