Victor Ponta recunoaște că a inundat sate românești pentru a salva Belgradul. “N-ați aflat nimic voi, presa. Am mutat oamenii, am dat despăgubiri repede”

Candidatul la președinție Victor Ponta a dezvăluit că în anul 2014, când era premier a decis să inunde intenţionat mai multe zone din România şi astfel a salvat Belgradul.