Petiție Declic: ”Asociațiile de Proprietari din București NU vor plăti la Termoenergetica începând cu ianuarie 2026”
Declic a lansat o campanie de strângere de semnături de la bucureștenii care nu mai vor să plătească factura Termoenergetica, chiar din ianuarie. În petiție se spune că ”Termoenergetica facturează fara temei apa caldă”.
”Stimate Primar ( sef la Termoenergetica)
Stimate Prefect ( sef indirect la Elcen)
Joaca cu turbina de la CET Sud s a prelungit de 3 săptămâni. Ajunge . Bucureștenii NU vor sa plătească începând cu Ianuarie 2026 factura ta. Bătaia de joc trebuie sa înceteze. Termoenergetica facturează fara temei apa calda ( care e rece) si agent termic care e tot termic rece.
De ce este important?
Prin neplata facturii Termoenergetica din partea Asociațiilor de Proprietari de pe raza Bucureștiului spunem ca Bătaia de Joc se oprește in Ianuarie 2026”, este mesajul complet al petiției ”Asociațiile de Proprietari din București NU vor plăti la Termoenergetica începând cu Ianuarie 2026”.

