Percheziții la șapte bărbați din Bihor, după un scandal cu geamuri sparte la Arad

27 September 2025, 13:32 (actualizat 27 September 2025, 13:33)

Descinderi ale forţelor de ordine în aceasta dimineaţă în judeţul Bihor. Poliţiştii au pus în executare nouă mandate de percheziţie în locuinţele a șapte persoane din rândul unor grupări interlope.

Anchetatorii au stabilit că, la sfârşitul lunii trecute, suspecţii ar fi spart cu sticle mai multe geamuri ale unui imobil din Arad, precum şi geamurile a două autoturisme.

Procurorii au mai stabilit că a fost vorba de o reglare de conturi între interlopi. Iar membrii clanurilor urmau să se confrunte pe 30 septembrie în capitală, la un eveniment sportiv.

În acest caz, poliţiştii au percheziţionat 8 autoturisme. iar 7 suspecţi vor fi audiaţi.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite