Panică pe o autostradă din Brazilia. Civili prinși la mijloc într-o confruntare între polițiști și membrii unei bande
Imagini dramatice au fost surprinse pe o autostradă din Brazilia. Atenţie, sunt imagini care vă pot afecta emoţional.
Poliţiştii brazilieni au fost implicaţi într-o confruntare cu membrii unei bande, în statul Rio. Schimbul de focuri a avut loc în plin trafic rutier, pe o autostradă.
Sute de pasageri ai unor autocare şi alte vehicule de transport au fost prinşi la mijloc în schimbul de focuri.
Unii s-au ferit cum au putut în vehicule, alţii au ieşit din maşini şi s-au întins pe partea carosabilă.
Gangsterii brazilieni ar fi membrii unui cult religios care se ocupă şi cu traficul de droguri.

