Opt persoane au murit în Ungaria după ce un microbuz din Republica Moldova a intrat într-un camion care fusese implicat în alt accident
Opt morți în Ungaria, în urma unui accident rutier, în care sunt implicate autovehicule înregistrate în Republica Moldova. Atenție, sunt informații care vă pot afecta emoțional!
Potrivit presei maghiare, accidentul a avut loc azi dimineață pe autostrada M1, în apropiere de Győr.
Un microbuz înmatriculat în Moldova a intrat într-un camion care staționa pe marginea șoselei, și care fusese implicat într-un accident petrecut cu puțin timp înainte. Camionul avea tot numere moldovenești.
Opt cetățeni străini, dintre cei 9 aflați în microbuz, toți bărbați, și-au pierdut viața, dar autoritățile nu precizează naționalitatea decedaților.

