Opt dintre ostaticii israelieni care ar trebui eliberați sunt morți. Doar 18 mai sunt în viață
Guvernul israelian a anunţat că opt dintre cei 26 de ostatici care urmează să fie eliberaţi de Hamas sunt morţi.
Constatarea a fost făcută după ce organizaţia teroristă a transmis lista cu numele acestora
Lista Hamas a fost confruntată cu cea a Serviciilor israeliene. Asta înseamnă că doar 18 ostatici mai sunt în viață. Guvernul a anunțat deja familiile.
Premierul Benjamin Netanyahu a confirmat că joi vor fi eliberate încă trei ostatice, una dintre ele militar.

