Opt dintre ostaticii israelieni care ar trebui eliberați sunt morți. Doar 18 mai sunt în viață

28 January 2025, 07:58 (actualizat 28 January 2025, 09:15)

Guvernul israelian a anunţat că opt dintre cei 26 de ostatici care urmează să fie eliberaţi de Hamas sunt morţi.

Constatarea a fost făcută după ce organizaţia teroristă a transmis lista cu numele acestora

Lista Hamas a fost confruntată cu cea a Serviciilor israeliene. Asta înseamnă că doar 18 ostatici mai sunt în viață. Guvernul a anunțat deja familiile.

Premierul Benjamin Netanyahu a confirmat că joi vor fi eliberate încă trei ostatice, una dintre ele militar.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite