O pisică pierdută în Parcul Yellowstone s-a întors la familia ei după două luni şi 1.300 de kilometri parcurşi

22 September 2024, 09:03

Timp de două luni, un cuplu din California şi-a căutat pisica, pierdută în timp ce se aflau în excursie în parcul naţional Yellowstone. Rayne Beau a fost găsită la aproape 1.300 de kilometri distanţă de Yellowstone.

În luna iunie, cuplul a plecat în parcul naţional Yellowstone, unde pisica lor a fost atrasă de ceva în sălbăticie.

Rayne Beau a fugit şi nu au mai văzut-o timp de 60 de zile.

În timpul excursiei, ei au căutat-o în fiecare zi.

„A trebuit să plecăm fără el”, a declarat Susanne Anguiano pentru postul KSBW . „Aceasta a fost cea mai grea zi, pentru că am simţit că-l abandonez”, a spus ea.

La începutul lunii august, cuplul a primit un mesaj de la Pet Watch, un serviciu de urmărire a animalelor de companie, care arăta, pe baza cipului, că pisica a fost găsită în Roseville, California – la 1,287 km distanţă de Yellowstone.

Rayne Beau a fost găsit, la 300 de kilometri de casă, singur pe stradă şi adus la adăpost.

Este un mister cum Rayne Beau a călătorit singur aproape 1.300 de kilometri.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite