O militantă americano-turcă a fost ucisă în Cisiordania; Ankara acuză Israelul, SUA deplâng moartea „tragică”

O militantă americano-turcă a fost ucisă vineri în timpul unei manifestaţii împotriva colonizării la Beita, în Cisiordania, unde armata israeliană a recunoscut că a deschis focul, SUA deplângând moartea ei „tragică”, iar Turcia condamnând o „intervenţie barbară a Israelului”, informează AFP.