O maşină de poliţie din Giurgiu, cu semnalele în funcţiune, s-a ciocnit cu o motocicletă. Un tânăr de 17 ani a murit
Accident mortal în judeţul Giurgiu. O maşină de poliţie, cu semnale acustice şi luminoase în funcţiune, s-a ciocnit cu o motocicletă. Motociclistul, în vârstă de 17 ani, a murit la scurt timp după accident.
Tânărul deţinea permis de conducere A1, pentru motociclete uşoare.
A fost declanşată o anchetă internă la Poliţia Giurgiu, pentru că, deşi se afla în misiune, poliţistul care conducea autospeciala nu ar fi respectat semnificaţia indicatorului „STOP” înainte de a intra în intersecţie.
Victima, spun surse judiciare, este fiul fostei prim-procuroare a Parchetului de pe lângă Tribunalul Giurgiu.

