O mamă din Constanța alerga pe stradă cu fetița ei în brațe. Copila era dezbrăcată și avea un prosop pe cap. Trecătorii au sunat la 112
În picioarele goale și acoperită cu un prosop pe cap și pe față. Așa a fost scoasă din casă o fetiță de șapte ani din Constanța, chiar de mama ei.
Oamenii care au văzut-o s-au temut pentru copil și au cerut ajutor.
Martorii susțin că femeia îi spunea și descântece copilului. Inițial, a susținut că a scos fetița din casă, acoperită, pentru că avea febră.
La fața locului au ajuns polițiștii.
Reprezentanţii Protecţiei Copilului au luat primele măsuri în ceea ce o priveşte pe copila de 7 ani.
Psihologii spun că fetiţa va avea nevoie de consiliere pentru a înţelege şi a depăşi momentul prin care a trecut.
Tatăl copilei este plecat din țară, dar a fost contactat de autorități și urmează să revină acasă.

