O elevă din Mangalia a fost găsită inconştientă într-o sală de clasă, după ce a consumat droguri la şcoală

5 June 2025, 19:18

Caz șocant în Mangalia, unde o elevă de 14 ani a fost găsită inconștiență într-o sală de clasă, după ce a consumat droguri chiar la școală. Vă avertizăm că urmează informații cu puternic impact emoțional! Fata a cumpărat drogurile de la un bărbat care a reușit să intre în curtea școlii.

Fata, în vârstă de 14 ani, este elevă la Școala Gimnazială Nr.1 din Mangalia. Adolescenta se afla la cursuri și, la un moment dat, a ieșit din sala de sport. A mers în curtea școlii, unde s-a întâlnit cu un bărbat de 25 de ani. Acesta i-a dat un drog de mare risc, pe care fata l-a consumat chiar la școală. La scurt timp, a început să se simtă foarte rău și a devenit inconștientă.

Au fost anunțați părinții și a fost transportată la spital. Acolo a primit îngrijiri medicale, iar acum este în afara oricărui pericol. Se pare că bărbatul care i-a vândut drogul a intrat în curtea școlii în timp ce avea loc o activitate a direcției sociale, mai precis se distribuiau pachete pentru persoanele nevoiașe.

Inspectoratul Școlar Constanța face o anchetă administrativă, pentru a vedea cum de a ieșit eleva din sala de sport și cum a fost posibil să interacționeze cu un bărbat care nu face parte din personalul școlii.

Polițiștii au făcut percheziții și au arestat doi bărbați. Pe cel care i-a vândut drogurile fetei și pe un individ de 38 de ani.

Substanța oferită minorei în curtea școlii face parte din rândul drogurilor de mare risc.

Vă reamintim că, la numărul 119, puteți semnala cazurile de abuz, neglijare, exploatare și orice altă formă de violență asupra copiilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă