O elevă de 12 ani din Sângeorz Băi a fost grav rănită, după o altercație cu un coleg mai mare. A fost transportată la Târgu Mureș cu un elicopter SMURD
Din informațiile adunate de profesori și de polițiști, eleva ar fi urcat un etaj până la clasa băiatului cu doi ani mai mare și pe acel hol s-ar fi petrecut totul.
A fost transportată la Spitalul de Urgență din Târgu Mureș.
O comisie de la Inspectoratul Școlar Bistrița-Năsăud va analiza imaginile de pe camerele de supraveghere din școală și va face o anchetă. La fel și poliția.

