O cisternă cu 25 de tone de motorină s-a ciocnit cu o maşină pe DN 25, între Galaţi şi Tecuci
O cisternă cu 25 de tone de motorină s-a ciocnit în această dimineaţă cu o maşină, pe DN 25, între Galaţi şi Tecuci, în afara localităţii Piscu.
În urma accidentului, ambii șoferi, de 30, respectiv 22 de ani, au fost răniţi şi au ajuns la spital, conștienți.
Autocisterna a rămas de-a curmezişul şoselei şi au fost şi scurgeri de motorină, aşa că traficul rutier a fost complet blocat 5 ore până când mastodontul a fost mutat, iar şoseaua a fost curăţată.
Şoferul autocisternei le-a declarat poliţiştilor că a vrut să evite un biciclist, a tras de volan şi a ajuns pe contrasens, unde a lovit maşina care circula din sensul opus.

