O adolescentă de 16 ani din Timiș a fost lovită de o mașină pe trecerea de pietoni din fața școlii
Accident grav pe o trecere de pietoni din Buziaș, județul Timiș. O elevă de 16 ani a fost lovită în plin de o mașină condusă de o șoferiță. Atenție, sunt imagini și informații cu puternic impact emoțional!
Accidentul a avut loc în fața școlii unde învață fata. Pe imaginile surprinse de camerele de supraveghere se vede cum tânăra, împreună cu o colegă, traversează strada în mod regulamentar, iar la un moment, una dintre fete este lovită de o mașină.
Autoturismul era condus de o femeie de 38 de ani. Speriată, șoferița a incearcat să o ridice pe minoră, însă aceasta avea multiple fracturi la bazin și la coloana lombară. Acum, e la Spitalul Județean pentru o intervenție chirugicală.
Polițiștii au deschis un dosar de cercetare penală pentru vătămare corporală din culpă.

