Nicușor Dan: România și Monaco, preocupate de un continent european pașnic și sigur
Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu prințul Albert de Monaco la Summitul de la Erevan.
Am avut plăcerea de a mă întâlni cu Principele Albert al II-lea de Monaco la Summitul de la Erevan, a postat șeful statului, pe Facebook.
Nicușor Dan, președintele României: România și Monaco împărtășesc nu doar bune relații bilaterale, ci și o preocupare constantă pentru cooperarea multilaterală, ordinea internațională bazată pe reguli și un continent european pașnic și sigur.
Este un parteneriat pe care ne dorim să îl consolidăm împreună și de acum înainte, a mai spus președintele României

