România își celebrează legenda. Nadia Comăneci, decorată la Cotroceni cu cea mai înaltă distincție a statului român. Nicușor Dan: ”Vă mulțumesc că spuneți lumii, mai ales copiilor, că nu e suficient să ai talent”

Marea gimnastă Nadia Comăneci a fost decorată de preşedintele Nicuşor Dan cu Ordinul Naţional “Steaua României” în grad de Mare Cruce, în cadrul unei ceremonii la Palatul Cotroceni.