Mureș: 30 de persoane au ajuns la spitalul din Reghin cu toxiinfecție alimentară, după Balul Însuraților. A fost activat Planul roșu de intervenție

30 de oameni au ajuns la Spitalul Municipal din Reghin, județul Mureș, cu simptome de toxiinfecție alimentară, după ce au participat la Balul Însuraților, o manifestare foarte populară din oraș.