Motivarea arestării celor două doctorițe de la Spitalul Sf. Pantelimon. Concluzia procurorilor: Au acționat cu intenția directă de a suprima viața

Apar informații noi în dosarul Pantelimon, din motivarea deciziei de arestare a celor două doctorițe de la Spitalul Pantelimon. Acestea „au acționat cu intenția directă de a suprima viața” și au arătat „un profund dispreț al inculpatelor față de viața persoanelor. Sunt concluziile şocante ale procurorilor.